icon_cart

0

koszyk

Nasze usługi

Nasz salon groomerski zapewni Państwa podopiecznym
pełen zakres usług:

 • strzyżenie psów rasowych wg wzorca FCI lub wg indywidualnego upodobania Klienta;
 • strzyżenie psów wielorasowych;
 • pielęgnacja i strzyżenie kotów;
 • rozczesywanie skołtunionej sierści zarówno u psów jak i kotów
 • trymowanie
 • kąpiele pielęgnacyjno-kosmetyczne oraz lecznicze
 • wyczesywanie podszerstka
 • obcinanie pazurów
 • pielęgnacja okolic oczu
 • czyszczenie uszu
 • doradztwo przy doborze kosmetyków do pielęgnacji sierści i skóry zwierzęcia

Kąpiel

Kąpiel to jedna z podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Jest ona gwarantem skuteczności pozostałych zabiegów. Państwa pupil kąpany będzie przez groomera dwa razy. Pierwsze mycie z użyciem szamponu podstawowego ma za zadanie usunąć z sierści kurz, pył, piasek i inne zanieczyszczenia. Po spłukaniu następuje mycie właściwe, przy którym stosowany jest szampon dedykowany do określonej rasy, rodzaju sierści lub jej koloru. Po myciu właściwym nakładana jest na sierść stosowna odżywka, którą po kilku minutach również zostaje spłukana.

Suszenie

Kolejną czynnością po kąpieli jest suszenie. W pierwszej kolejności Państwa pupil jeszcze w wannie osuszany jest wstępnie bardzo chłonnymi ręcznikami. Później za pomocą profesjonalnej suszarki wydmuchiwana jest z sierści woda, która pozostała tam po wstępnym osuszaniu. Następnie, przy użyciu kolejnej suszarki nasz Klient jest dosuszany do sucha.

Czesanie

Zabieg ten wykonujemy dwuetapowo. Przed kąpielą Państwa pupil jest wstępnie rozczesywany (wyczesywany) w celu usunięcia kołtunów i nadmiaru martwego włosa. Drugi etap, czyli czesanie właściwe odbywa się w trakcie procesu suszenia. Dzięki temu zabiegowi szata przybiera odpowiedni kształt i będzie przygotowana do ewentualnego strzyżenia.

Strzyżenie

Jeśli struktura szaty Państwa pupila wymaga zabiegu strzyżenia będzie on wykonywany przez naszego psiego fryzjera za pomocą profesjonalnej maszynki do strzyżenia lub specjalistycznych nożyczek. Końcowa fryzura zależna jest od rodzaju i struktury szaty oraz zaleceń właściciela.

Usuwanie podszerstka

Zabieg ten docenią wszyscy właściciele zwierząt, którym zależy na domu bez zalegającej wszędzie sierści. Poza salonem czynność tę właściciel może wykonywać również samodzielnie w domu, dzięki czemu uzyska się najlepsze efekty.

Trymowanie włosa okrywowego

Czynność trymowania polega na ręcznym usunięciu włosa okrywowego za pomocą trymerów lub palców. Usuwa się w ten sposób martwe włosy jednocześnie pobudzając proces porostu nowych.

Pielęgnacja okolic oczu

Dzięki tej czynności można usunąć nieestetyczne przebarwienia łzowe, które powstają w okolicach oczu.

Pielęgnacja uszu

Za pomocą wacików oraz specjalnych kosmetyków rozpuszczających wosk w uszach usuwamy jego nadmiar. Można również usunąć zbyt bujnie porośnięte włosy w uchu aby nie blokowały kanału usznego.

Przycięcie pazurków

Jeśli Państwa pupil będzie tego wymagał, przytniemy jego pazurki do odpowiedniej długości.

 

Zapraszamy do korzystania z usług naszych profesjonalnych groomerów. Sprawdź cennik i zapisz swojego pupila na zabiegi pielegnacyjne w Salonie Groomerskim Karusek!

Metamorfozy